Regeneracja filtrów

DPF / GPF / FAP / SCR / KAT

 

Filtry DPF, GAP, FAP

Są to urządznia montowane w układach wydechowych pojazdów w celu zmniejszenia emisji szkodliwych gazów do atmosfery. Zadaniem ich jest usuwanie cząstek stałych i sadzy ze spalin. Filtry te mają ograniczoną żywotność i w zależności od warunków eksploatacji, po określonym przebiegu mogą zostać nawet całkowicie zablokowane.

Wycinanie takich filtrów jest niezgodne z prawem. Pojazd po wycięciu filtra nie może legalnie jeździć po drogach publicznych, gdyż jego brak sprawia, że pojazd nie jest zgodny ze świadectwem homologacji. Zabieg taki ma również znaczący wpływ na wartość pojazdu w przypadku sprzedaży. Równie ważny jest fakt, że po wycięciu taki pojazd będzie emitował zdecydowanie więcej szkodliwych substancji do atmosfery, którą wszyscy oddychamy. Efekt demontażu filtra będzie widoczny w postaci kłębów czarnego dymu wydobywających się z rury wydechowej.

Regeneracja (czyszczenie) filtrów DPF – najlepsze rozwiązanie

Oferujemy Państwu profesjonalną usługę regeneracji hydrodynamicznej filtrów DPF, FAP, SCR, GPF oraz katalizatorów. Ta nowoczesna technologia pozwala na usunięcie do 99% zanieczyszczeń. Jest to metoda bardzo skuteczna, bezpieczna dla powłoki katalitycznej , ekologiczna i neutralna dla środowiska.

Czyszczenie filtrów silnymi środkami chemicznymi niszczy powłokę katalityczną filtra a tym samym wyraźnie zmniejsza jego sprawność.

Po regeneracji filtry odzyskują do 98% sprawności pierwotnej.

Do jej przeprowadzenia stosujemy urządzenia i technologię największego w Europie producenta maszyn do czyszczenia filtrów – firmy OTOMATIC. Gorąco-wodne urządzenie wysokociśnieniowe wykorzystuje siłę hydrodynamicznego przepływu wody o charakterze turbulentnym oraz siłę sprężonego powietrza.

Regeneracja filtrów

do pojazdów ciężarowych, autobusów, ciągników rolniczych oraz maszyn budowlanych w tym Euro 6.

Proces ten przeprowadzamy przy użyciu specjalnego adaptera opatentowanego przez firmę OTOMATIC.
Ta innowacyjna technologia zamkniętego obiegu środka czyszczącego w komorze ciśnieniowej gwarantuje całościowe i równomierne czyszczenie wszystkich kanałów filtra. Proces suszenia w tym urządzeniu przebiega równomiernie dzięki termoobiegowi.

Naprawy kompleksowe

Nasza firma od wielu lat działa jako serwis samochodowy. Dzięki temu posiadamy duże doświadczenie i wiedzę pozwalającą na ocenę stanu filtra, przyczyn jego zapchania oraz sposobu naprawy.

Oferujemy rónwież kompleksową usługę polegającą na:
– demontażu filtra z pojazdu (tylko samochody osobowe i dostawcze)
– ocenie stanu technicznego filtra – badanie endoskopowe oraz badanie przepływu
– regeneracji filtra
– montażu w pojeździe
– zaprogramowaniu czyszczenia filtra w sterowniku pojazdu

Wszystkie naprawy, jak i regeneracja filtra objęte są 12 miesięczną gwarancją.

Pozostałe usługi
zapraszamy do zapoznania się z głównymi profilami naszej działalności

Auto
Serwis

Prostowanie, naprawianie felg

Samochody
terenowe

Wykręcanie urwanych świec

Auto Serwis

100% Satysfakcji